Warto wiedzieć

30 Maj 2014

Wprowadzamy ofertę wydruku katalogów

Chcielibyśmy zaoferować Państwu usługę wydruku katalogów  według  dostarczonego projektu (nadruk dwustronny na A3, składany do broszury A4 , podwójne zszycie).

 

Papier do wyboru przez klienta. Proponujemy:

- papier satyna 90/100/120g

- papier standard (copycolor) 90/100g

- papier kredowany  90/100/115/130/150/200/250/300g (gloss lub mat)

- papier kolorowy 80g kolory pastelowe

 

Wycena indywidualna w zależności od stopnia pokrycia kolorem, nakładu oraz zastosowanego papieru.

Wykonujemy wydruki  próbne!

 

Poniżej przedstawiamy zdjęcia katalogów, jakie przygotowaliśmy dla firmy Canpol Bis – hurtowni oraz bezpośredniego importera artykułów florystyczno-dekoracyjnych z ponad 20-letnim doświadczeniem w handlu na rynku kanadyjskim i amerykańskim.

 

can1

can 2

 

can 3

can 4

 

20 Luty 2014

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi wykonania projektów przyłączy wodociągowo-kanalizacyjnych przedstawiamy Państwu szczegółowe etapy, które należy wykonać:

  1. Pierwszym etapem jest zamówienie mapy do celów projektowych w skali 1:500 (możemy zamówić mapy w Państwa imieniu). Jeżeli posiadają Państwo mapę do celów projektowych można ją wykorzystać jeżeli nie jest starsza niż 2 lata.

  2. Etapem drugim jest wystąpienie o warunki techniczne podłączenia do sieci wodociągowej / kanalizacji sanitarnej / kanalizacji deszczowej do właściwego zakładu wodociągowo-kanalizacyjnego (możemy wystąpić o warunki techniczne w Państwa imieniu)

  3. W trzecim etapie należy wystąpić o wypis i wyrys z rejestru gruntów, z którego wynika kto jest właścicielem danej działki geodezyjnej.

  4. Czwarty etap obejmuje wystąpienie do właściwego Zespołu Uzgadniania Dokumentacji Projektowej w celu uzgodnienia trasy przyłącza na mapie do celów projektowych w skali 1:500.

  5. W etapie piątym należy wystąpić o zgodę na umieszczenie przyłącza do zarządcy drogi lub właściciela działki (Urząd Miasta, Gminy lub osoba prywatna)

  6. Po uzyskaniu wyżej opisanych dokumentów, w etapie szóstym, należy wystąpić z wnioskiem o uzgodnienie projektu technicznego do właściwego dla danego rejonu przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjnego.

  7. Po uzgodnieniu projektu technicznego można przystąpić do etapu potocznie zwanego "wykonawstwem". Jesteśmy w stanie polecić Państwu usługi 2 firm wykonawczych działających w rejonie województwa kujawsko-pomorskiego (jak i poza nim) już od kilkunastu lat i cieszących się bogatym doświadczeniem oraz bardzo dobrą renomą. Zainteresowanych kierujemy do zakładki "Wspólpraca"


24 Luty 2014

Zawarcie umowy na zaopatrzenie w wodę z miejskimi wodociągami

Poniżej zamieszczamy link do strony, z której mogą Państwo pobrać wniosek niezbędny przy zawarciu umowy o zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków.

http://bip.mwik.bydgoszcz.pl/index.php/zalatwianie-spraw/wykaz-spraw/21-warunki-techniczne


 

6 Marzec 2014

Zasady projektowania odwodnienia obiektów inżynierskich

Poniżej zamieszczamy link do ciekawego artykułu poruszającego kwestie wytycznych właściwego projektowania systemów odwodnień obiektów inżynierskich.

http://www.inzynierbudownictwa.pl/vademecum_inzyniera,kompendium_wiedzy,artykul,zasady_projektowania_odwodnienia_obiektow_inzynierskich,6562